ד"ר עינת כהן

פסיכולוגית קלינית מומחית, בעלת ניסיון רב בטיפול פסיכותרפוייטי

"מה שמונח לפנינו או מה שנימצא מעבר לנו, הם דברים קטנים לעומת מה שבתוכנו..."

(הנרי דיוויד תורו)
אודותיי

סיבות הפנייה של אנשים לטיפול נפשי הן רבות ומגוונות, אך בדרך-כלל המדובר הוא בתחושת מצוקה. מצוקה ריגשית, תחושות דיכאון, עצבות, חרדה, תחושות בדידות, כאב, חוסר – אונים ואי –הפיתרון.

קשיים אלו עלולים לשבש את התיפקוד היומיומי, את תיפקוד והריכוז בעבודה, ולעיתים הם באים לידי ביטוי במערכות היחסים הבינאישיים השונות: הזוגיות, המשפחתיות, החברתיות.
הניסיון הקליני – הטיפולי וממצאיו מורים כי טיפול מפחית ומסייע לדיכאון וחרדה, הוא עוזר לעבור, לעבד להבין ולמצוא - דרכי התמודדות עם משברי חיים וקשייי הסתגלות בתחומים שונים, בשלבי חיים שונים, עם קשיים בדימוי עצמי, ערך עצמי, קשרים בינאישיים, מימוש מטרות חיים, ורצונות חיים והבנת אי –היכולת לממשם עד –כה.

הניסיון הקליני מורה גם , כי יש קשר בין בריאות נפשית ובריאות פיזית .
פעמים - בבעיות פיזיות נוכח גם אלמנט נפשי. אשר התייחסות אליו, מאפשרת חיבור לכוחות הגוף והנפש , לחיוניות האדם. לעיבוד נושאים ריגשיים ותימות אשר היו קשים במגע טרם הבנתם , ולפיכך תבעו את מחירם במובנים שונים כולל הפיזי. ניתן להיווכח בזאת, בבעיות בריאות שונות. פסיכוסומטיקה (בעיות פסיכולוגיות המקבלות ביטוי גופני), וכו'.

בבעיות אלו של: דיכאון, בעיות חרדה, פוביות ופאניקה, התמודדות עם מצבי לחץ, פסיכוסומטיקה, בעיות בריאות,טראומה, פיגועים, ניפגעי פעולות איבה, הלם – קרב. בבעיות של : קשיי הסתגלות בתחומים שונים, קשיים בדימוי עצמי ובקשרים בינאישיים, משברי חיים, חוויות של רייקנות ועצבות,

אני מציעה לפונה טיפול וייעוץ המתאימים לצרכיו ובהתייחס לבחירותיו, ולעיתים בשילוב מיגוון של גישות וכלים שונים בהם הוכשרתי במהלך השנים:

הגישה הפסיכודינמית,
הגישה הקוגניטיבית התנהגותית,
הגישה האסטרטגית,
וכן בכלים של היפנוזה , מדיטציה , se , EMDR (ברשותי תעודות מומחיות,הסמכה רלוונטיות).

פירוט באשר לכלים נושאים אלו ניתו לקרוא במאמרים השונים באתר זה.
הקליניקה דיסקרטית, נעימה, ומבטיחה יחס-אישי ופרטיות.


"לאמת יש לב שקט..."

(וויליאם שיקספיר)

“עכשיו, בן עשרים ושש ולו הליכות עצורות או מהורהרות, התעורר בו רצון להיות סוף-כל-סוף לבדו ובלי אחרים ולהתחיל לבדוק מה יש; כי לפעמים תקפה אותו ההרגשה שחייו עוברים בתוך חדר סגור מלא דיבורים ועשן ובו מתנהל בלי הרף איזה ויכוח יגע בנושא משונה וברעש גדול. והוא לא ידע מה הדבר ולא רצה להתערב אלא לקום ולצאת וללכת למקום שבו אולי מחכים לו אך לא יחכו בלי סוף ואם יאחר יאחר..."

- עמוס עוז
{ מתוך הספר "מנוחה נכונה" }